Θα μεταφερθείτε στη νέα σελίδα σε

Δευτερόλεπτα

Σάββατο 22 Φεβρουαρίου 2014

Η εξέλιξη του αγώνα με τον Εθνικό Αλεξ. και οι αντι ΠΑΟΚτσήδες διαιτητές αλλά και "φίλαθλοι" του Εθνικού!

Μετά από ένα παιχνίδι θρίλερ που κράτησε κάτι παραπάνω από δύό ώρες ο ΠΑΟΚ ηττήθηκε με 3-1(25-23, 25-27, 25-19, 34-32) μέσα στην Αλεξανδρούπολη από τον τοπικό και πρωτοπόρο Εθνικό, σε έναν αγώνα που οι ασπρόμαυροι έχουν τρομερά παράπονα από την διαιτησία των κ.κ Θέμελη -Παπαδογούλα.
Σε συνδυασμό και με την καυτή ατμόσφαιρα που επικρατούσε μέσα στο “Μιχάλης Παρασκευόπουλος” με τους φιλάθλους της Αλεξανδρούπολης να ξεφεύγουν από τα επιτρεπτά όρια, η ομάδα του ΠΑΟΚ έπαιζε κόντρα σε τρεις αντιπάλους.

Η ομάδα του ΠΑΟΚ έχει τρομερά παράπονα από τη διαιτησία του Λαρισαίου ρέφερι κ.Θεμελή που αδίκησε τους φιλοξενούμενους σε πολλές φάσεις με αποκορύφωμα αυτή στο τέταρτο σετ όπου και ενώ το σκορ ήταν 27-27 καθαρό μπλοκ άουτ του Μίλκοφ (ακούμπησε στον Ράιτς) δόθηκε άουτ με συνέπεια το 27- 27 αντί να γίνει 27-28 υπέρ του ΠΑΟΚ να γίνει 28-27 υπέρ του Εθνικού.

Εξάλλου, νωρίτερα και πιο συγκεκριμένα στο τρίτο σετ το διαιτητικό δίδυμο στέρησε την ευκαιρία στον ΠΑΟΚ να μειώσει στο σκορ. Ο Εθνικός είχε προβάδισμα 18-16. Πεντακάθαρο μπλοκ άουτ του Τζελάτη (ακούμπησε στα χέρια του Ράιτς) δόθηκε άουτ με αποτέλεσμα αντί ο Δικέφαλος να μειώσει στον πόντο 18-17 το σκορ να γίνει 19-16 υπέρ του Εθνικού.

Από το πρώτο κιόλας σετ του αγώνα φάνηκε ότι το παιχνίδι θα ήταν σκληρό. Ο ΠΑΟΚ ξεκίνησε καλύτερα και προηγήθηκε με 15-16 και 19-21 αλλά ο με ένα σερί 3-0 ο Εθνικός έκανε το 23-21. Πιο ψύχραιμος στο κρίσιμο σημείο ο Εθνικός πήρε το σετ 25-23.

Εξίσου δύσκολα κύλησε και το δεύτερο σετ με τον γηπεδούχο να παίρνει κεφάλι στο σκορ με 19-17 και 22-20 και τον ΠΑΟΚ να απαντάει για το 23-23. Αποτελεσματικοί σε όλους τους τομείς οι ασπρόμαυροι κατέκτησαν το σετ 25-27 και έκαναν το 1-1.

Στο τρίτο σετ οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα και εκμεταλλευόμενοι τα λάθη του ΠΑΟΚ σε σερβίς και επίθεση βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 17-12. Με αντεπίθεση διαρκείας ο ΠΑΟΚ μείωσε σε 18-16 αλλά ένα λάθος των διαιτητών που έφερε εκνευρισμό στις τάξεις της ασπρόμαυρης ομάδας έδωσε τη δυνατότητα στον Εθνικό να προηγηθεί με 2-1.

Όλα τα λεφτά ήταν το τέταρτο σετ που οι δύο ομάδες πήγαιναν μαζί στο σκορ. Ο Δικέφαλος έφθασε τέσσερις φορές σε σετ μπολ στο 24-25, 25-26, 28-29 αλλά δεν κατάφερε να τις αξιοποιήσει με τον Εθνικό να το κατακτά 34-32.

Οι πόντοι του Εθνικού προήλθαν από 4 άσσους, 60 επιθέσεις, 11 μπλοκ και 31 λάθη αντιπάλου. Οι πόντοι του ΠΑΟΚ προήλθαν από 9 άσσους, 59 επιθέσεις, 10 μπλοκ και 29 λάθη αντιπάλου.

Για την ιστορία:

Τα σετ: 3-1 (25-23, 25-27, 25-19, 34-32)

ΕΘΝΙΚΟΣ (Σάκης Μουστακίδης): Ράιτς 24 (22/41 επ, 1 άσσος, 1 μπλοκ), Μιγιαήλοβιτς 20 (17/26 επ, 2 άσσοι, 1 μπλοκ, 67% υπ – 61% άριστες), Σιδηρόπουλος 3 (1 άσσος, 2 μπλοκ), Παπάζογλου 6 (5/10 επ, 1 μπλοκ), Δαλακούρας Α 12 (11/21 επ, 1 μπλοκ, 77% υπ – 65% άριστες), Ανδρεάδης 9 (5/10 επ, 4 μπλοκ) / Δαρίδης (λ – 45% υπ – 32% άριστες), Αγγελόπουλος 1, Μπουφίδης

ΠΑΟΚ (Γιώργος Γιάτσης): Παντακίδης 5π. (3/6 επι , 2 μπλοκ), Λόουσον 17 (14/29 επ, 2 άσσοι, 1 μπλοκ – 79% υπ – 73% άριστες), Στίγγας 13 (8/12επ, 1 άσσοι, 4 μπλοκ), Μίλκοφ 21 (18/31 επ, 3 άσσοι,  62% υπ – 55% άριστες), ΜακΚίμπιν 2 (1/2 επ, 1 άσσος), Τζελάτι 20 (15/29 επ, 2 άσσοι , 3 μπλοκ) / Μπαμπαλιούτας (λ – 79% υπ – 72% άριστες), Στεφανίδης, Πιπέργιας.

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Download

Label 4

ΚΑΛΩΣΗΛΘΑΤΕ ΣΤΟ ΑΝΑΝΕΩΜΕΝΟ ΜΑΣ BLOG-SITE

Το BLOG-SITE μας ανανεώθηκε έγινε πιο πρακτικό και πιο καλαίσθητο... Οι απόψεις μας όμως παρέμειναν ίδιες...

Το VolleyPaok είναι μαζί σας με συνεχή ενημέρωση όλο το 24ώρο...
Άμεσα και όχι έμεσα με έγκυρη και έγκαιρη ενημέρωση...
Η μοναδική ενημέρωση στο διαδίκτυο αποκλειστικά και μόνο για το ανδρικό και γυναικείο βόλει του Π.Α.Ο.Κ.

Υ.Γ. Επιτρέπεται να πέσεις... Επιβάλλεται να σηκωθείς! πρoσπάθησαν κάποιοι αλλα ΔΕΝ το πέτυχαν! Και όμως, ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΔΩ... VolleyPaok και είσαι μέσα... ενημέρωση, ρεπορτάζ, συνεντεύξεις με αξιοπρέπεια και σάτιρα... Για το καλό του Π.Α.Ο.Κ.

VolleyPaok "Και είσαι μέσα"...
Ενημέρωση με αξιοπρέπεια και σάτιρα...
Γιατί ετσι απλά Βόλει Π.Α.Ο.Κ.

Ο ΣΚΟΠΟΣ ΥΠΑΡΞΗΣ TOY VolleyPaok

Έπειτα από αρκετές προσπ
άθ ειες δημιουργίας ενός BLOG-SITE με μόνο και ξεκάθαρο στόχο να προβάλουμε όλα τα νέα για το βόλει του ΠΑΟΚ, είμαστε στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσουμε την δημιουργία της ιστοσελίδας www.volleypaok.gr Αλλα και το BLOG μας volleypaok.blogspot.com

Εδώ και 4 χρόνια ζωής το VolleyPaok δίνει την ευκαιρία στον οπαδό του ΠΑΟΚ και στον εκάστοτε επισκέπτη να ενημερώνεται για όλες τις δραστηριότητες του τμήματος βόλει του ΠΑΟΚ μας αλλα και όχι μόνο.. Πλέον παρέχεται η δυνατότητα στον επισκέπτη – αναγνώστη να διαβάζει τις απόψεις των οπαδών του ΠΑΟΚ και όχι του εκάστοτε δημοσιογράφου κτλ – παρατρεχάμενου - αυλοκόλακα της εκάστοτε διοίκησης (ΑΣ - ΤΑΠ κτλ) που θέλει ή του επιβάλουν να σχηματίσει άποψη στον κόσμο με σκοπό την παραπλάνηση.

Υ.Γ. ΔΕΝ ΑΠΟΛΟΓΟΥΜΑΣΤΕ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ.. ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΔΥΣΠΙΣΤΟΥΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΣΚΟΥΣ!!